HISTORIA

Historia sięga lat 80', kiedy to stowarzyszenie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej "Tytan" powstało w Policach...

Mobirise

Historia "Tytana"

Ognisko TKKF "Tytan" powstało w 1985 roku. Na początku swojej działalności skupiało bardzo dużo sekcji: badminton, tenis stołowy, ringo, piłka nożna, piłka siatkowa kobiet i mężczyzn, lekkoatletyka, szachy, warcaby, tenis ziemny, triathlon, koszykówka i sportowy. Dzięki pomocy finansowej Zakładów Chemicznych "POLICE" organizowano dużo imprez sportowych nie tylko dla pracowników naszych zakładów ale i dla ich rodzin i innych mieszkańców Polic.
Ognisko współpracuje bardzo mocno z Zakładami Chemicznymi "POLICE", które finansują lub współfinansują wszystkie nasze imprezy sportowe.
Na dzień dzisiejszy TKKF "Tytan" Police jest organizatorem takich imprez, jak: Ogólnopolski Bieg "Policka Piętnastka", turniej im. Mariana Gajewskiego w tenisie stołowym, Otwarte Mistrzostwa Polic w wyciskaniu leżąc, turniej brydża sportowego "Polickie Impy", międzywydziałowe turnieje halowej piłki nożnej [otwarte i dla oldbojów], rozgrywki międzywydziałowe na boiskach trawiastych o Puchar Zarządu Z. Ch. "POLICE"S.A. w piłce nożnej , mecze o Superpuchar Z.Ch."POLICE", mecze pomiędzy pracodawcą a pracownikami Zakładów, wymiana sportowa drużyn piłki nożnej pomiędzy Z. Ch. "POLICE" S.A. a CPG Gafsa z Tunezji, turnieje międzywydziałowe w tenisie stołowym o Mistrzostwo Z. Ch. "Police" SA, Mistrzostwa Z.Ch. "Police" w biegu na 15 km i w wyciskaniu leżąc na ławeczce oraz w brydżu sportowym par.

Nasi biegacze z sekcji lekkoatletycznej startują przez cały rok w różnych biegach w całej Polsce zajmując czołowe miejsca.
TKKF "Tytan" Police był także organizatorem pielgrzymki biegowej Police - Watykan w 2000 roku, w której biegacze naszych Zakładów w 10 dni pokonali odległość 2400 biegnąc na zmianach non stop. W dniu 80-tych urodzin Papieża cała ekipa została przyjęta przez Ojca Świętego na audiencji na placu Św. Piotra. Organizowaliśmy również przez dwa lata Spartakiadę Zakładową, gdzie w 19 konkurencjach sportowych startowało ok. 2200 pracowników Z. Ch. "Police". Były to czasy, gdzie z powodzeniem reprezentacja Zakładów Chemicznych "POLICE" startowała w Rekreacyjnym Turnieju Najlepszych i zajmowała miejsca w czołówce startujących zakładów pracy, takich jak: Stocznia Warskiego, Port Szczecin - Świnoujście, KBO, WPKM, Pomorska DOKP i inne. Nie sposób nie wspomnieć o sukcesach biegaczy TKKF "Tytan" Police, którzy w Drużynowych Mistrzostwach Polski Ognisk TKKF stawali na podium (1988 - 3 miejsce, 1989 - mistrzostwo Polski, 1990 - 2 miejsce)
W 2010 roku dla uczczenia 10 rocznicy pielgrzymki do Watykanu grupa biegaczy TKKF "Tytan" Police odbyła następną pielgrzymkę , tyle tylko że z Wadowic do Polic. Pielgrzymka biegowa Wadowice - Police 

Design your own site with Mobirise


Kopiowanie treści strony bez podania jej odpowiedniego źródła jest zabronione! Strona kierowana przez Oskara Prus.